Úspěchy v lodním modelářství (Sekce M)

0

Tyto webové stránky byly přesunuty na www.martin-bartos.cz a již nejsou aktualizovány. Prosím přejděte na novou adresu.

Od roku 2008 závodím s rychlostními modely lodí. Ze začátku jsem obsazoval kategorie Mini ECO standard(dříve ještě na stejnosměrný motor 400, dnes již na, pro všechny stejný, střídavý motor) a Mini ECO expert. S těmito dvěma kategoriemi závodím dodnes. V roce 2011 jsem jel kategorii MONO 1 a v roce 2013 jsem jel místo kategorie Mono 1, kategorii Hydro 1.

2016

Do sezóny 2016 jsem šel s novou lodí kategorie mini ECO expert, kterou jsem objednal na Mistrovství světa v Polsku 2015 u Maďaského výrobce Toys Port. Podařilo se mi s ní obsadit 4. místo jak na ME v Maďarsku, tak v MiČR. V kategorii Mini ECO standard jsem žádné velké změny nedělal, pouze jsem vyměnil (podle nových pravidel) stejnosměrnou „čtyřstovku“ za standardizovaný outruner. Nově jsem obnovil účast v kategorii Mono 1. Loď se však neosvědčila a není konkurence schopná. Proto bych rád do sezóny 2017 připravil novou loď této kategorie.

Díky umístění v kategoriích – Mini ECO expert a Mono 1 – do 5. místa na MiČR jsem se úspěšně nominoval na Mistrovství světa 2017 v obou kategorích.

Mistrovství České republiky 2016 – celkové výsledky
Mini ECO standard 7. místo
Mini ECO expert 4. místo
Mono 1 5. místo
Mistrovství Evropy 2016 – Nagykanizsa, Maďarsko – celkové výsledky
Mini ECO expert 4. místo
Mini ECO team 4. místo
Mono 1 16. místo

2015

Sezóna 2015 byla prvním rokem, kdy jsem jel už jako senior. Zúčastnil jsem se pouze 2 seriálových závodů z 5, což se samozřejmě promítlo i do celkového umístění. Hned v první závodě v Praze jsem byl jak v kategorii Mini ECO standard, tak i Mini ECO expert na pátém místě, což byl (na první účast mezi seniory) potěšující výsledek. Zúčastnil jsem se také
Mistrovství světa v polském Kędzierzyn-Koźle (také už jako senior).

Mistrovství České republiky 2015 – celkové výsledky
Mini ECO standard 8. místo
Mini ECO expert 11. místo
Mistrovství Světa 2015 – Kędzierzyn-Koźle, Polsko – celkové výsledky
Mini ECO expert 9. místo
Mini ECO standard 4. místo

2014

Sezóna 2014 byla poslední sezónou mezi juniory. Této příložitosti jsem chtěl využít na 100 % a pokusit se znovu získat titul Mistra ČR z roku 2012 v kategorii Mini ECO standard. To se mi podařilo díky 4 vítězstvím z 5 závodů sezóny. Nakonec jsem k tomuto úspěchu přidal i celkově druhé místo v kategorii Mini ECO expert a stal se Vicemistrem.
Kategorie Mono 1 jsem se zúčastnil pouze na posledním závodě sezóny s půjčenou lodí. Kvůli tomu, že jsem byl jediný junior této kategorie, jsem jel ve společné rozjížďce se seniory. Umístil jsem se na 4. místě z 5 závodníků a celkově tak obsadil poslední – 5. místo.

Mistrovství České republiky 2014 – celkové výsledky
Mini ECO standard 1. místo (Mistr ČR)
Mini ECO expert 2. místo (Vicemistr ČR)
Mono 1 – společná (junioři i senioři dohromady) 5. místo (z 5 závodníků)

 

2013

V roce 2013 jsem se poprvé zúčastnil Mistrovství světa (ještě jako junior), které se pořádalo v belgickém Ghentu. Celkem jsem do Belgie jel s loděmi do třech kategorií, a to – Mini ECO standard, Mini ECO expert a Hydro 1.  Na třídu Mini ECO expert jsem však neměl konkurence schopnou loď, takže jsem skončil 17. ze 20 závodníků.V třídě Mini ECO standard jsem se probojoval do finále, kde jsem po zvláštním startu(rozhodčí řekl: „Modely na vodu“ a po cca sekundě se ozval zvuk startující závod, my jsme to však v tak krátké době nestihli a startovali jsme až jako poslední – hned od začátku jsem tedy ztrácel půl kola na vedoucího) skončil o 3 sekundy na nepopulárním 4. místě. Těžko spekulovat, jak by závod dopadl, kdyby jsme všichni měli dost času položit lodě na vodu a v klidu odstartovat. V kategorii Hydro 1 jsem se do finále dostal na 6. – posledním postupovém místě. Ve finále se mi podařilo zajet v klidu a také díky technickým problémům ostatních závodníků jsem dosáhl na bronzovou medaili.

V Čechách se mi sezóna 2013 také vydařila. Stal jsem se Vicemistrem ČR v kategorii Mini ECO expert a mistrem ve společné (junioři i senioři dohromady) kategorii Hydro 1. Titul mistra ČR v kategorii Mini ECO standard z roku 2012 jsem neobhájil a stejně jako v belgickém Ghentu jsem skončil celkově na 4. místě i v ČR.

Mistrovství České republiky 2013 – celkové výsledky
Mini ECO standard 4. místo
Mini ECO expert 2. místo (Vicemistr ČR)
Hydro 1 – společná (junioři i senioři dohromady) 1. místo (Mistr ČR)
Mistrovství Světa 2013 – Ghent, Belgie – celkové výsledky
Mini ECO standard 4. místo
Mini ECO expert 17. místo
Hydro 1 3. místo (Bronz z MS)

 

2012

Mistrovství České republiky 2012 – celkové výsledky
Mini ECO standard 1. místo (Mistr ČR)
Mini ECO expert 6. místo
Hydro 1 – společná (junioři i senioři dohromady) 1. místo (Mistr ČR)